AktualnościSzanowni Państwo,

serdecznie zapraszamy na 9. Pasłęcki Festiwal Organowy!
Koncert finałowy 28 sierpnia o godz. 19:30, wystąpi Filip Presseisen.Zapraszamy także na drugą już edycję Letnich Prezentacji organowych - w tym roku w trakcie lipca i sierpnia.

UWAGA!!! Zmiana godzin czwartkowych prezentacji organowych: w czwartki zamiast 14:00 i 15:00 zapraszamy na 14:00 i 14:30!

Godziny prezentacji
w pozostałe dni tygodnia pozostają bez zmian.


Zapraszamy na kanał YouTube 9. Pasłęckiego Festiwalu Organowego, na którym publikujemy transmisje z festiwalowych koncertów:

https://youtu.be/hJ9_i79df2Q

Tymczasem zapraszamy Młodych Adeptów Sztuki Organowej do wzięcia udziału w Ogólnopolskim Konkursie Organowym im. Andreasa Hildebrandta - Pasłęk 2021.

Przesłuchania konkursowe odbędą się w dniach 6-7 i 9 września 2021.

Poniżej znajdą Państwo informacje potrzebne do zgłoszenia się wzięcia udziału w przesłuchaniach konkursowych:

- regulamin konkursu
- karta zgłoszenia
- zgoda na przetwarzanie danych osobowych

W 2018, 2019 i 2020 na Pasłęckich organach nagrane zostały kolejne trzy płyty CD dostępne w międzynarodowym handlu:303 lata temu podpisano z Andreasem Hildebrandtem umowę na budowę powstałych w latach 1717-1719 pasłęckich organów.

Wydarzenie to upamiętnia między innymi nowa płyta CD opublikowana przez Urząd Miasta i Gminy w Pasłęku:Poszczególne ścieżki nagrania można odnaleźć na stronie
http://paslek.pl/5429-muzyka-wiekow-w-pasleku-plyta

Tymczasem zapraszamy do zapoznania się historią dotychczasowych koncertów na stronie:
Archiwum aktualności

Szanowni Państwo,
w styczniu 2016 ukazała się kolejna - czwarta już - płyta CD nagrana na pasłęckich organach Hildebrandta od czasu zakończenia ich konserwacji!Więcej informacji na stronie http://kubiaczyk.com
Przykłady dźwiękowe na stronie https://soundcloud.com/ilona-kubiaczyk-adler/01-jan-podbielski-praeludium-johann-jakob-froberger-capriccio

- - -

W styczniu 2015 r. pojawiła się nowa płyta nagrana na pasłęckich organach. Irena Wisełka-Cieślar zarejestrowała dla polskiej wytwórni DUX wybór utworów Jana Sebastiana Bacha skomponowanych w tonacji c-moll.
Więcej informacji na temat tego wydawnictwa płytowego na stronach wytwórni:
http://www.dux.pl/wyszukiwanie_pelne/wyniki/podglad/?pid=788
Zachęcamy Państwa do zapoznania się z artykułem podsumowującym II Festiwal Muzyki Organowej i Kameralnej w Pasłęku:
http://www.portel.pl/artykul.php3?i=78122


W 2013 i 2014 r. w wytwórni płytowej Paschen Records (http://paschen-projects.de) ukazały się dwie płyty CD z gdańską muzyką organową nagrane na odrestaurowanych organach Hildebrandta w Pasłęku, płyty są dostępne w międzynarodowym handlu płytowym oraz za pośrednictwem portali internetowych, m.in. amazon.com oraz iTunes

W 2013 r. Wydawnictwo UNUM z Krakowa (http://unum.ptt.net.pl) wydało publikację jubileuszową poświęconą renowacji organów Andreasa Hildebrandta w Pasłęku.

Jest ona osiągalna za pośrednictwem Baltisches Orgel Centrum e.V. w Stralsundzie (http://www.orgelcentrum.de)

 

Fragment oryginalnej plakietki z nazwą rejestru,
stan po zdjęciu przemalowań.

» dalej